Υποδεχθήκαμε χθες στις εγκαταστάσεις του σχολείου μας αντιπροσωπεία μαθητών και μαθητριών του Γυμνασίου Στυλίδας, συνοδεία του Υποδιευθυντή κ. Κωστορρίζου Αντώνη και της εκπαιδευτικού  κας Βουλάγκα Μαρίας.

Το πρόγραμμα περιελάμβανε διάφορες δραστηριότητες  στις οποίες οι μαθητές και οι μαθήτριες  των δύο σχολείων συμμετείχαν με ενθουσιασμό ενώ αρχικά πραγματοποιήθηκε ξενάγηση στο σχολείο μας, ώστε οι επισκέπτες μας να εξοικειωθούν με το περιβάλλον και τις σχολικές μας εγκαταστάσεις. Ανταλλαγές απόψεων, συζητήσεις και κοινές δραστηριότητες συνέβαλαν στη δημιουργία μιας εκπαιδευτικής και εμπνευσμένης ατμόσφαιρας.

Το σχολείο μας εκφράζει τις ευχαριστίες του προς το Γυμνάσιο Στυλίδας για την υπέροχη επίσκεψη και την ευκαιρία που μας έδωσε να ενισχύσουμε τους δεσμούς μας. Αναμένουμε με ανυπομονησία την επόμενη συνάντηση και τη συνέχιση της φιλίας μας!